Nøglering snegl i håndskåret træ med metalring – 5 × 1,1 × 3,2 cm

kr.69.00

Nøglering formet som en snegl i håndskåret træ med solid metalring. Måler 5 × 1,1 × 3,2 cm. En kompakt og dekorativ detalje til nøgler eller taske, hvor hver figur er malet i hånden og har sit eget unikke udtryk.

PÅ LAGER

Wishlist
SIKKER CHECKOUT
  • Visa Card
  • MasterCard
  • mobile-pay
  • Dankort_logo

Beskrivelse

Nøglering snegl håndskåret træ er en dekorativ og funktionel nøglering, formet som en lille snegl. Figuren er håndskåret i træ og malet i hånden med fine detaljer, hvilket giver hver enkelt nøglering sit eget unikke udtryk. Derfor får du et produkt, der kombinerer naturligt håndværk med praktisk anvendelse i hverdagen.

Sneglens karakteristiske form er nænsomt gengivet, så den fremstår både enkel og naturtro. Samtidig giver træets struktur og den håndmalede overflade et varmt og levende udtryk. Kombinationen af træfigur og solid metalring skaber et tidløst design, som passer til både børn og voksne.

Nøgleringen måler 5 × 1,1 × 3,2 cm, og derfor er den kompakt og let at have med sig. Den fylder ikke meget i lommen eller tasken. Alligevel tilfører den personlighed og charme til dine nøgler. Metalringen gør det nemt at fastgøre nøgler, vedhæng eller bruge den som taskeaccessory.

Nøglering snegl håndskåret træ med fine detaljer

Denne nøglering snegl håndskåret træ er fremstillet med fokus på kvalitet og finish. Det håndskårne træ giver små variationer i udtrykket, hvilket gør hver figur unik. Desuden fremhæver malingen sneglens naturlige former på en diskret og harmonisk måde.

Praktisk og dekorativ i hverdagen

Udover at være dekorativ er nøgleringen også praktisk. Den solide metalring holder sikkert på nøglerne. Samtidig gør den lette vægt den behagelig at have med sig hele dagen. Derfor fungerer den både som en lille gaveidé og som en personlig detalje i hverdagen.

Til sidst er dette en nøglering, der kombinerer naturinspireret design, håndværk og funktionalitet i én lille, men betydningsfuld detalje.

Yderligere information

Vægt 10 g

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Nøglering snegl i håndskåret træ med metalring – 5 × 1,1 × 3,2 cm”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Du kunne også være interesseret i…